OTA YHTEYTTÄ

Ota yhteyttä

Käyntiosoite: Haartmaninkatu 3 (4. krs), 00290 Helsinki
Postiosoite: PL 400, 00029 HUS
p. +358 (0) 50 421 7659
biopankki@hus.fi

Media
Haastattelupyynnöt, luennoitsijat tapahtumiin, materiaalit ja vierailu Helsingin Biopankissa tästä linkistä

Helsingin Biopankin johto

-- Eero Punkka 1 LOW (Eero_Punkka_1_low.jpg)

Punkka Eero

Helsingin Biopankin vt. johtaja
eero.punkka@hus.fi
+358 50 369 9540

-- Olli Carpen 1 LOW (1_Olli_Carpen_low.jpg)

Carpén Olli

Patologian professori, tutkimusjohtaja
olli.carpen@helsinki.fi
+358 40 505 5897

Tiimiesimiehet

-- Pia Bäckström 3 LOW (Pia_Backstrom_3_low.jpg)

Bäckström Pia

Laboraattori
pia.j.backstrom@hus.fi
+358 50 347 6216

-- hahmo (hahmo.jpg)

Heikkinen Hanna

Tietojärjestelmäpäällikkö
hanna.heikkinen@hus.fi
+358 46 923 3462

-- Sirpa Vanhasasi-Huida 3 low (_Sirpa_Vanhasasi-Huida_3_low.jpg)

Vanhasasi-Huida Sirpa

Biopankkiylihoitaja
sirpa.vanhasasi-huida@hus.fi
+358 40 626 7866

Henkilökunta


-- hahmo (hahmo.jpg)

Hyyrynen Mona

Näytteenottoavustaja
mona.hyyrynen@hus.fi
+358 40 683 7255

-- hahmo (hahmo.jpg)

Janhunen Nina

Suunnittelija
nina.janhunen@hus.fi
+358 40 194 5200

-- hahmo (hahmo.jpg)

Knopp Theresa

Erikoissuunnittelija
theresa.knopp@hus.fi
+358 40 537 0330

-- Miika Koskinen 1 LOW (1_Miika_Koskinen_1_low.jpg)

Koskinen Miika

D.Sc., Docent Head of Analytics
miika.koskinen@hus.fi
+358 40 481 2110

-- hahmo (hahmo.jpg)

Koistinen Nina

Osastonsihteeri
nina.koistinen@hus.fi
+358 40 718 0611

-- hahmo (hahmo.jpg)

Lahdenperä Ilona

Laboratoriovalmistelija
ilona.lahdenpera@hus.fi
+358 40 668 3183

-- hahmo (hahmo.jpg)

Lahdenperä Taru

Suunnittelija
taru.lahdenpera@hus.fi
+358 50 526 7361

-- Anu Loukola 3 LOW (Anu_Loukola_3_low.jpg)

Loukola Anu

Projektipäällikkö
anu.loukola@hus.fi
+358 400 786 395

-- Otto Manninen 1 LOW (1_Otto_Manninen_1_low.jpg)

Manninen Otto

Tutkija
otto.manninen@hus.fi

-- Tuomas Mirtti 1 (Tuomas_Mirtti_1.jpg)

Mirtti Tuomas

Patologian erikoislääkäri, koordinaattori
tuomas.mirtti@hus.fi
+358 50 428 7463


-- hahmo (hahmo.jpg)

Mäntylahti Sampo

Tutkija
sampo.mantylahti@hus.fi


-- hahmo (hahmo.jpg)

Niemelä Janita

Tutkimushoitaja
janita.niemela@hus.fi
+358 40 162 7157


-- hahmo (hahmo.jpg)

Niinimäki Jenni

Laboratoriohoitaja
jenni.niinimaki@hus.fi
+358 40 182 9965

-- hahmo (hahmo.jpg)

Nummi Maaret

Laboraattori
maaret.nummi@hus.fi
+358 46 921 4805

-- hahmo (hahmo.jpg)

Pehrsson Minja

Sairaalageneetikko
Minja.Pehrsson@hus.fi
+3358 40 630 0803

-- hahmo (hahmo.jpg)

Pylkki Niina

Laboratoriohoitaja
niina.pylkki@hus.fi
+358 40 621 8800
+358 40 621 1013

-- hahmo (hahmo.jpg)

Ranta Salla

Erikoissuunnittelija
salla.a.ranta@hus.fi
+358 40 190 6641

-- hahmo (hahmo.jpg)

Rönn Toni

Ohjelmistosuunnittelija
toni.ronn@hus.fi
+358 50 441 6938

-- hahmo (hahmo.jpg)

Salmi Jani

Datatieteilijä
jani.salmi@hus.fi

-- hahmo (hahmo.jpg)

Siirtola Varja

HUS tiedottaja, yhtymähallinto / Biopankki
varja.siirtola@hus.fi
+358 40 573 5522

-- hahmo (hahmo.jpg)

Tiihonen Anne

Erikoissuunnittelija
anne.tiihonen@hus.fi
+358 40 193 7873

-- hahmo (hahmo.jpg)

Tiitto Roosa

Tutkimushoitaja
roosa.tiitto@hus.fi
+358 40 198 5534

-- hahmo (hahmo.jpg)

Tuokko Ella

Tutkimusavustaja
ext-ella.tuokko@hus.fi
+358 50 472 4142

-- hahmo (hahmo.jpg)

Vikholm Suvi

Laboratoriohoitaja
suvi.vikholm@hus.fi
+358 40 621 3360
+358 40 621 1013